Czym jest botoks?

Botoks, inaczej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany, która jest wytwarzana przez bakterie (laseczki) jadu kiełbasianego (Clostridium botulinum). Toksyna botulinowa jest najsilniej działającą trucizną na układ nerwowy.

Pewnie każdy z nas kiedyś doświadczył ostrego zatrucia pokarmowego z gorączką i bólami mięśni. Jeśli tak, to masz za sobą tę zmysłową randkę i cieszysz się, że to się skończyło. W skrajnych przypadkach kontakt z jadem kiełbasianym powoduje porażenie mięśni układu oddechowego a czasami nawet śmierć.

Nadal kochasz strzykawkę i nie możesz się z nią rozstać?

Każdy sam wybiera sposób na piękno.

Zastrzyk botoksu daje niesamowity i szybki efekt. Uniemożliwia kurczenie się mięśnia i tym samym wygładza skórę. Ograniczenie ruchomości mięśnia doprowadza do obrzęku i to daję nam efekt napiętej skóry. 

Skutki uboczne:

  • obrzęk
  • zaczerwienienie skóry twarzy
  • osłabienie mięśni twarzowych

Co się dzieje z nadmiarem płynów?

Unieruchomiony mięsień nie jest w stanie odprowadzić nagromadzone płyny i one, z upływem czasu, zaczynają wędrować w dół. Grawitacja jest silniejsza i zaczyna zabierać to co jej się należy. Przykładem takiej wędrówki jest obrzęk górnych powiek wskutek wieloletniej kuracji toksyną botulinową.

Jak z tym walczyć?

Jednym ze sposobów jest ćwiczenie nawet porażone toksyną mięśnie. Na początku ruchomość mięśni będzie mocno ograniczona. Z upływem czasu wstrzyknięta toksyna będzie się wchłaniać i wszystko wróci do normy. W tym momencie musimy zacząć ćwiczyć mięśnie, które były sparaliżowane. Mięśnie zaczynają pracować z potrójną siłą i zmarszczki wracają. 

Ćwiczenia uczą mięśnie poprawnej pracy. Po około 2-ch tygodniach codziennych ćwiczeń zaczynamy czuć mięśnie na twarzy i to pozwala na natychmiastowe i świadome rozluźnienie odpowiedniej strefy.

Toksyna botulinowa rozwiązuje wiele problemów i zmartwień, ale ja proponuję alternatywę kosztownym i bolesnym zabiegom. Na efekty ćwiczeń trzeba poczekać. To jest długoterminowa inwestycja we własną twarz. 

Na wykresie jest przedstawione porównanie satysfakcji z efektów od zastrzyków botoksu i ćwiczeń. Jak widzimy na wykresie tuż po podaniu botoksu jesteśmy bardzo zadowoleni bo widzimy efekt. Po pierwszych zajęciach nie zobaczymy takiego efektu bo musimy się uzbroić w cierpliwość. Po 6 miesiącach pracy nad twarzą już widzimy konkretne efekty i poziom satysfakcji rośnie. W przypadku botoksu nasz poziom satysfakcji spada, ponieważ preparat prawie się wchłonął. Po 2-ch latach codziennych ćwiczeń wyglądamy pięknie i jesteśmy zadowolone z naszego wyglądu. Płacimy jednorazowo a korzystamy przez całe życie. Niestety po 2-latach stosowania botoksu jesteśmy mnie zadowolone, ponieważ efekt utrzymuje się coraz krócej a wydatki na zastrzyki rosną.  

Po 5-ciu latach satysfakcja z efektów różni się diametralnie.

Każdy wybiera swój sposób na piękno. Jaki wybierzesz Ty?

Piękna czytelnia

To też Cię może zainterestować

Dołącz do mojej społeczności

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje od wszystkich nowościach

.

Copyright Perfect Face 2020. Projekt design BRAND SUGAR. Polityka prywatności. Regulamin sklepu