Mięśnie

Czy na twarzy też są mięśnie? Oczywiście, ale one różnią się nieco od innych mięśni ludzkiego organizmu.

Mięśnie głowy dzielą się na trzy grupy:

  1. mięśnie mimiczne;
  2. mięśnie żuchwy;
  3. mięśnie trzewne głowy (mięśnie języka, gardła, krtani, gałki ocznej itp.).

Grupy różnią się położeniem, pochodzeniem i unerwieniem. Na zajęciach opracowujemy ćwiczenia na każdą z tych grup mięśni, ponieważ wszystkie te mięśnie wykonują konkretną funkcje: mimikę, żucie pokarmu, picie wody; odpowiadają za dostarczanie korzystnych składników i napinają skórę od wewnątrz.

Mięśnie mimiczne mają tylko jeden twardy przyczep (kość lub ścięgno) a drugim wplatają się w części miękkie twarzy (skóra, błona śluzowa lub inne mięśnie). Kurcząc się, poruszają skórę. Powszechnie nazywamy to mimiką. Mimika twarzy to sposób w jaki wyrażamy emocje: radość, smutek lub zdziwienie.

Jest to też główna, ale nie jedyna przyczyna powstawania zmarszczek na twarzy. W młodym wieku kurczenie mięśni, które powoduje przesunięcia skóry twarzy, nie jest groźne, ponieważ po rozluźnieniu twarzy skóra wraca na swoje miejsce. Możemy to zaobserwować u dzieci. Dzieci mają bardzo bogatą mimikę twarzy, ponieważ od samego urodzenia mimika pomaga im wyrażać emocje bez słów.

Z wiekiem skóra traci kolagen i zaczyna tracić swoją elastyczność, odpowiedni stopień nawilżenia i szybkość odnawianie komórek.

Włókna kolagenowe są podstawowym budulcem skóry, ścięgien, kości, chrząstek stawowych, rogówki oka, itd. Kolagen służy do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia, umocowanie narządów wewnętrznych, wytrzymałość na urazy mechaniczne i rozciągliwość. Nasz organizm samodzielnie wytwarza niezbędną ilość kolagenu (około 3 kg rocznie), ale do pewnego wieku. Po 25 roku życia produkcja kolagenu zaczyna spadać i już nie wychodzimy na “zero” tylko na “minus”, ponieważ rocznie tracimy około 1,5% kolagenu. 

To zjawisko jest nazywane starzeniem się. Tak, po 25 roku rozpoczyna się proces starzenia się i dlatego zmarszczki są coraz bardziej zauważalne. Praca mięśni stymuluje tkanki do produkcji kolagenu i naturalnego odmładzania się. Im wcześniej zaczynamy dbać o kondycje mięśni tym dłużej możemy zachować zdrowy i młody wygląd.

Piękna czytelnia

To też Cię może zainterestować

Dołącz do mojej społeczności

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje od wszystkich nowościach

.

Copyright Perfect Face 2020. Projekt design BRAND SUGAR. Polityka prywatności. Regulamin sklepu